Rowerowy 2 maja: szybki Lublin

11:26Pogoda na 2 maja od rana zapowiadała się teoretycznie wietrznie i deszczowo. Nie chcąc żeby nas przewiało ale jednocześnie też by nie stracić całkiem tego dnia wybraliśmy się na krótką przejażdżkę tylko po Lublinie. Cel -> Decathlon: kilka zapasowych dętek, łatki samoklejące, szczotki do czyszczenia...  Padać - oczywiście nie padało, ale przynajmniej zakupy się udały :)

Dystans: 26,41km
Czas pedałowania: 1h 43min


Jeśli chodzi o komunikację rowerową, to w Lublinie nie jest wcale tak źle (choć oczywiście mogłoby być o wiele lepiej!). Mapa ścieżek rowerowych jest stosunkowo gęsta i praktycznie do każdej dzielnicy można się jakąś dostać. No... czasem z mniejszymi lub większymi przerwami na chodnikach lub ulicach.

Na naszej dzisiejszej trasie mijaliśmy m.in. przebudowę skrzyżowania ulic Solidarności i Sikorskiego ze stosunkowo niedużym korkiem, bo tylko na jednym pasie. Największe utrudnienia w ruchu potrwają co najmniej do końca tego roku, a wszystkie prace budowlane co najmniej do października 2017 roku. Ale za to potem będziemy mogli cieszyć się nowym, wygodnym (miejmy nadzieję...), dwupoziomowym skrzyżowaniem.

Al. Solidarności, Lublin

Mijaliśmy też należącą do PGE Elektrociepłownię Lublin-Wrotków, o której dowiedzieliśmy się niedawno, że jest największym źródłem energii elektrycznej i cieplnej na Lubelszczyźnie oraz posiada największy blok gazowo-parowy w całej Polsce. Cóż... z zewnątrz wygląda całkiem imponująco :)

Elektrociepłownia Lublin Wrotków

Kolejnym ciekawym punktem jest ul. Kochanowskiego i stojący przy niej czołg, którego wbrew gabarytom całkiem łatwo nie zauważyć. Niestety nic o nim nie wiemy i nie znaleźliśmy... Może Wy macie jakieś informacje? Jeśli tak, podzielcie się w komentarzu!

Czołg przy ul. Krochmalnej


Jeśli szukasz mapy dróg rowerowych w Lublinie zajrzyj TUTAJ

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Świetne są te zdjęcia! Muszę przyznać, że macie kondychę. Ja ostatnio wyciągnęłam rower i dopiero jak zniosłam go z 3 piętra i jak na niego wsiadłam uświadomiłam sobie, że zapomniałam napompować koła. Ja zazwyczaj jeżdżę z dzieckiem, więc czekam na nieco lepszą pogodę ;) http://www.majniakifashion.pl/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Prognozy mówią, że teraz już tylko lepsza pogoda :D Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają :)

      Usuń

Ostatnie Posty