Chmielaki Krasnostawskie 2015 - część pierwsza "piwna"

02:43


Tradycja Krasnostawskich Chmielaków sięga września 1971 roku. Od tego czasu minęło 44 lata, a impreza z regionalnej przekształciła się w ogólnopolską, podobno "już nie tą co kiedyś". Dla nas były to pierwsze chmielaki, na które trafiliśmy zresztą trochę przy okazji i choć spędziliśmy w Krasnymstawie tylko kilka godzin, to byliśmy zachwyceni :)

Na rynku rozstawiło się blisko 50 browarów polskich i zagranicznych zarówno dużych komercyjnych jak i małych przydomowych. Ile etykietek, butelek, smaków i rodzajów - tego chyba nikt nie zliczył. Gdyby chcieć kupić każdego piwa po jednej butelce potrzeba naprawdę sporej gotówki. Co bardzo nas ucieszyło, to w godzinach około-południowych wolnego miejsca siedzącego było jeszcze w bród, a wszystkie stoiska już otwarte. Można więc było spokojnie przejść, pooglądać, kupić, usiąść, wypić i posłuchać - tudzież jakiegoś próbnego śpiewania na scenie, tudzież na przykład pogadanek politycznych (trafiliśmy akurat w czas wystąpienia pana Janusza Korwin Mikkego).

Poza kilkoma butelkami piwa udało nam się też kupić pocztówki Poczty Polskiej wydane z okazji inauguracji pierwszej w Polsce Poczty Paralotniarskiej. W nakładzie podobno tylko 1000 sztuk, więc gratka kolekcjonerska, zabieramy się za odmierzanie czasu i wzrastającej wartości ;) Szkoda, że nikt nam na stoisku nie powiedział o możliwości kupienia również okolicznościowych znaczków. No ale nic, dostaliśmy przynajmniej stempelek.

Strona wydarzenia: http://www.chmielaki.pl/
______
Część druga: http://czas-w-podrozy.blogspot.com/2015/08/chmielaki-krasnostawskie-2015-czesc_25.html

You Might Also Like

0 komentarze

Ostatnie Posty