Rowerowy Lublin - z Zemborzyckiej do Tesco

02:06

Lipcowe popołudnie. Po pracy częściowo dla relaksu, częściowo w interesach wskoczyliśmy na rowery. Cele wyprawy były dwa: Hotel Viktoria i Tesco. Trasę wybraliśmy tak, by jechać możliwie wyłącznie ścieżką rowerową.

Droga prowadziła najpierw ulicą Zemborzycką, potem Diamentową (gdzie ścieżka rowerowa na chwilę, tak mniej więcej do okolic Biedronki, zmienia się w wydzielony pas ulicy), a następnie traktem pieszo-rowerowym wzdłuż Bystrzycy w stronę centrum - zjazd na ten odcinek (w lewo) znajduje się między skrzyżowaniem z ulicą Krochmalną a skrzyżowaniem z ulicą Nadbystrzycką. Podziwiając rzekę, zieleń i ogólne zagospodarowanie mijamy po drodze Klub Jeździecki, Stadion Miejski i Park Ludowy, aż docieramy do alei Piłsudskiego, czyli naszego pierwszego celu.

Powrót tą samą trasą przy Bystrzycy aż do zjazdu, a właściwie tym razem wjazdu do ulicy Jana Pawła II, z której jeszcze przed ulicą Filaretów można zjechać w lewo w Wąwóz na Czubach. Kolejne piękne miejsce, świetnie zagospodarowane i tętniące życiem. Po drodze mijamy boiska, place zabaw, osiedlową scenę (na której właśnie odbywały się "Taneczne Czwartki"), siłownię na świeżym powietrzu, dużo ławek i koszy na śmieci, a wszystko otoczone zieloną przestrzenią na której spokojnie, nikomu nie przeszkadzając, mogą wybiegać się psiaki. Mijamy też dwa piesze patrole policji, a poza licznymi spacerowiczami również wielu rowerzystów, biegaczy czy rolkarzy. Wraz z końcem wąwozu kończy się jednak również ścieżka rowerowa i resztę drogi do Tesco - drugiego celu - trzeba pokonać osiedlowymi ulicami i chodnikami.

Znów wracamy tą samą trasą, tym samym malowniczym wąwozem, znów do znajomego zjazdu między Krochmalną a Nadbystrzycką, gdzie myśli kierują się w stronę Zalewu Zemborzyckiego - szkoda nie zerknąć na błękitną taflę będąc w zasadzie tak blisko... A więc znów traktem wzdłuż Bystrzycy, tym razem jednak w drugą stronę, po prawej mając opadające powoli słońce. Znad Zalewu wracamy już prosto ulicą Zemborzycką, gdzie podziwiać możemy jeszcze Wrotków skąpany w słońcu zachodzącym na horyzoncie.

Przebyty dystans: 30.96 km
Czas jazdy (bez postojów): ok. 2h 15 min


Ul. Zemborzycka

Ul. Diamentowa

Ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy

Ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy

Ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy

Ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy - Klub Jeździecki

Ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy - Klub Jeździecki

Ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy - Stadion Miejski

Wąwóz na Czubach

Wąwóz na Czubach - scena osiedlowa i "Taneczne Czwartki"

Wąwóz na Czubach

Ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy

Ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy - graffiti pod wiaduktem

Zalew Zemborzycki

Zalew Zemborzycki

ul. Zemborzycka - zachód słońca nad Wrotkowem

Przebieg trasy

You Might Also Like

0 komentarze

Ostatnie Posty